Rapidul nu moare și nici nu se predă!
decembrie 8, 2012 in Superliga
O nouă înfrângere: 2-3 cu Oțelul. Despărțire tristă de Giulești la final de sezon. Locul 9 în clasament. Nicio speranță pe termen scurt. Viitor fără orizont. Cam așa se poate descrie, pe scurt, momentul trăit de Rapid. O echipă aflată în derivă care încearcă să supraviețuiască dar nu știe cum. Îmi mențin părerea, pe care v-am împărtășit-o și cu altă ocazie, că singura speranță reală de salvare rămâne Mircea Lucescu prin implicarea miliardarului de la Șahtior, Rinat Ahmetov. Dincolo de toate belelele domină spiritul Rapidului. Galeria a cântat tot meciul, iar asta ne arată că suporterii sunt cei care duc mai departe tradiția culorilor alb-vișinii. Rapid nu va retrograda ci va continua să joace în Liga 1! Read the rest of this entry →














Follow Me