Insolvența face… diferența!
februarie 23, 2013 in Superliga

Antrenorul Marian Rada a pus pe picioare o echipă competitivă care să lupte pentru culorile alb-vișinii. Victoria de la Iași este un început frumos!
Măcinat de problemele financiare, Rapidulețul încearcă să rămână pe șine ca să nu deraieze. Insolvența a pus pe goană jucătorii cu salarii mari, a contractat veniturile celor rămași să lupte și i-a adus la echipa mare pe tinerii care își rupeau picioarele pe terenurile de doi lei din Liga 3. Antrenorul Marian Rada, un rapidist pur-sânge, a declanșat revoluția alb-vișinie tocmai în Spania. Cu tineri care vor să ajungă în fotbalul mare. Și dacă unii cântau prohodul Rapidului, Rada a încropit o formație competitivă care s-a întors de la Iași cu trei puncte uriașe. Datorită și lui „Pancone”, cel cu experiența, care a jucat din suflet în orașul său natal deși doctorul îl aștepta, după meci, cu rețeta pentru răceală. Rapidul ne-a demonstrat, live, cum insolvența face… diferența! Read the rest of this entry →


















Follow Me