Derby de Balcani
decembrie 5, 2011 in Superliga
Dinamo-Steaua sau clasicul fotbalului românesc. Ce a fost și ce-a ajuns! Înainte de Revoluție era un regal, o sărbătoare a fotbalului. Astăzi doar nervi la greu, declarații războinice și un pic mai multă mediocritate. Doar ura s-a conservat dea lungul timpul. Toate astea într-un amestec ciudat cu prietenia și rudenia dintre finul Cristi Borcea și nașul Gigi Becali, oamenii care țin în viață cele două grupări. Un derby doar cu numele. Din păcate. Un derby de Balcani de care ne bucurăm doar noi. Altădată, Europa era cu ochii pe el. Trec anii peste Marele Derby dar nu ne mai putem scutura de zgura lăsată de timp. E totuși unicul derby! Read the rest of this entry →




















Follow Me