Mititelu, atac la „Rege” și „Baci”!
ianuarie 17, 2013 in Special

„Regele” și „Baciul” pot reforma fotbalul românesc. Inclusiv readucerea cluburilor de legendă, precum Univ. Craiova, Poli Timișoara sau UTA, în Liga 1.
În cazul Universitatea Craiova i-am luat partea lui Adrian Mititelu chiar dacă și el a contribuit, printr-un management de amatori, la dezafilierea clubului oltean. Acum văd că îi atacă pe Gică Hagi și Gică Popescu pe motivul că n-au ce căuta în funcții de conducere la Federația Română de Fotbal (FRF). Vezi Doamne, cei doi nu sunt buni manageri. Domnul Mititelu dă cu bâta-n baltă. „Regele” a demonstrat astfel de calități la Viitorul Constanța, iar „Baciul” are o școală de fotbal care încă mai produce valori, un club în Liga a II-a (Chindia Târgoviște) și multe reușite în afaceri. Plus imaginea excelentă pe care cei doi cumnați o au în străinătate. Dacă Hagi și Popescu n-au ce să caute în fruntea Federației, atunci cine? Read the rest of this entry →



















Follow Me