Suspendarea fotbalului
aprilie 16, 2013 in Superliga

Lumea vrea fotbal, nu porți închise. Violența și intoleranța pot fi învinse cu frumusețea fetelor și vocile cristaline ale copiilor!
Am lăsat să treacă un pic de timp pentru a comenta sancțiunile dictate în urma evenimentelor de la derby-ul Rapid – Steaua (1-1). Un amalgam de păreri, încâlcit, încât nici nu știi ce să mai crezi. Domnul Dumitru Dragomir, șeful Ligii, a spus în stânga și-n dreapta că incidentele din dosarul „Bricheta 2” sunt mai grave decât în cazul „Bricheta 1”. Totuși, sancțiunile dictate de Comisia de Disciplină sunt un pic contradictorii. Dacă au suspendat stadionul „Giulești” șase etape atunci și suspendarea managerului Stelei, Mihai Stoica, trebuia să fie cam cu aceeași unitate de măsură, adică șase săptămâni, nu cinci luni. Că vorbim de același meci. Apoi, amenda imensă dată Rapidului, de 70.000 de lei. Peste putința suportabilității când știi că jucătorii acestei echipe bat pe la uși ca să-și ia salariile. Și? Până la urmă s-a suspendat… fotbalul! Read the rest of this entry →



















Follow Me