Piți, dă-ne înapoi naționala!
martie 27, 2013 in Națională

Selecționerul Victor Pițurcă a dat peste cap naționala. Rezultate proaste și joc catastrofal. Cine mai are răbdare?
Naționala României? Să fim serioși. Nu mai este de mult. Selecționerul Victor Pițurcă și-a pus atât de mult amprenta asupra ei încât prima reprezentativă seamănă mai degrabă cu o echipă de club aflată în proprietatea sa. Face ce vrea, cheamă pe cine vrea, ceartă pe cine vrea și tot așa. Ignorând normalitatea și firescul lucrurilor. Dacă ne luăm după ce scrie presa se pare că jucătorii s-au răcit total față de Piți și acceptă toate capriciile sale doar pentru a mai fi convocați și altădată. „Nu poti iubi pe cineva care nu iubeste pe nimeni”, a spus regretatul actor Emil Hossu în timpul protestelor din ianuarie 2012. O constatare care, astăzi, i se potrivește perfect și lui Pițurcă. Naționala este a României și a românilor. Un spirit național, un fenomen social de care nu ai dreptul să-ți bați joc mai ales dacă ești selecționer. Domnule Victor Pițurcă, dați-ne înapoi naționala! Read the rest of this entry →


















Follow Me