Respect pentru Hagi. Și-atât!
mai 19, 2013 in Superliga

Gică Hagi a respectat meseria de fotbalist și s-a respectat ca om. Asta le-a transmis tinerelor speranțe de la Viitorul Constanța: fair-play și valoare!
Dacă nu era Gică Hagi patron la Viitorul Constanța mă gândeam numai la scenarii dubioase după acest rezultat istoric: 5-2 cu Steaua, în Ghencea. Hagi nu a trădat niciodată fotbalul și vă asigur că nu a făcut-o nici duminică seară. Puștii Viitorului au ridiculizat rezervele Stelei, incapabile să arate că merită să joace în Liga Campionilor. Declarația nefericită dată de antrenorul Laurențiu Reghecampf, după meci, cum că „eu nu voi intra niciodată în asemenea lucruri murdare”, a turnat gaz peste foc. Insinuările de blat au început să curgă din toate direcțiile. După care Reghe a revenit și a nuanțat. Iarăși gaz peste foc. Un lucru să fie limpede: Gică Hagi nu a păcălit niciodată fotbalul. Musai, respect pentru Hagi! Read the rest of this entry →



















Follow Me