De la improvizație la circ!
aprilie 19, 2012 in CCA

Ion Crăciunescu, șeful CCA, consideră aducerea arbitrilor străini „o înfrângere a regulamentului FIFA”. Va demisiona?
Șapte partide din Liga 1 vor fi conduse de arbitri străini. De ce nu toate? Măcar știam una și bună însă așa a vrut Comitetul Executiv al Federației la propunerea Ligii Profesioniste. Un tratament superficial pentru un fotbal bolnav. Un fotbal corupt, fără prezent dar mai ales fără viitor. Pentru ce este nevoie de arbitri străini? Poate așa vor scăpa și „fluierașii” noștri de măscăreala la care sunt supuși, în fiecare etapă, de către patronii cu aere de Europa. Șmecheri de conjunctură care nu vor să priceapă că până la greșeala unui arbitru, voită sau nu, echipa lor trebuie să joace fotbal. Probabil că vor dispărea suspiciunile de etapă dar improvozația cu arbitri străini nu va aduce calitate și nici performanță. Doar circ! Read the rest of this entry →



















Follow Me