Steaua, în grafic!
august 20, 2012 in Superliga
Deşi jocul încă mai scârţâie, Steaua adună puncte după puncte şi a ajuns liderul Ligii 1. O postură rară pentru ultimii ani. O victorie la scor de neprezentare cu Ceahlăul (3-0) care aduce în Ghencea linişte înaintea „dublei” cu lituanienii de la FK Ekranas din play-off-ul Europa League. Patru victorii şi un egal nu-i de ici de colea chiar dacă programul Stelei a fost unul uşor. Campionatul se câştigă adunând toate punctele de la echipele mici şi apoi te baţi cu granzii, lucru demonstrat în ediţiile precedente. Steaua a surprins plăcut prin posesie şi viteza de joc dar a dezamăgit la finalizare acolo unde s-au irosit, cu seninătate, ocazii mari de gol.Totuşi, „roş-albaştrii” sunt pe un drum bun! Read the rest of this entry →




















Follow Me