Putea fi istorie dar a fost… statistică!
septembrie 20, 2012 in Liga Europa
Steaua a fost la un pas de a reuşi, după 55 de ani, o nouă victorie în faţa unei echipe germane. În 1957, CCA a bătut cu 3-1 pe Borussia Dortmund. De atunci, secetă. „Roş-albaştrii” puteau scoate mai mult din confruntarea cu Stuttgart. Mă gândesc la victorie pentru că Steaua a avut ocazii mari de gol dar le-a tratat pe toate cu superficialitate. Până la urmă şi rezultatul de 2-2 este bun. N-a fost un joc de calificare ci unul de grupă. Punctul ăsta poate conta enorm la „adevăr”, pe final, când se aşează clasamentul mai bine. Copenhaga a câştigat acasă, cu Molde, şi intră în lupta calificării. Steaua are speranţe dar putea obţine mai mult decât a obţinut! Read the rest of this entry →




















Follow Me