Steaua a ucis campionatul?
octombrie 7, 2012 in Superliga
Se poate spune şi aşa. Un 1-0 pragmatic şi meritat cu CFR Cluj, campioana en-titre. Exact cât trebuia Stelei ca să se cocoaţe în fruntea clasamentului, la 12 puncte distanţă de CFR. Trupa lui Andone n-a pus nicio problemă, iar scorul nu reflectă ceea ce s-a întâmplat pe teren. Diferenţa putea fi mult mai mare. Am mai văzut un recital Rusescu. Băiatul ăsta chiar a prins un joc bun, a marcat şi putea pune frişca pe tort dacă, pe final, vinclul porţii lui Felgueiras nu oprea un şut fabulos.În rezumat, Steaua a făcut ce-a vrut pe teren, iar CFR a alergat cu limba scosă ca să nu se facă de râs. Nu găsesc o altă explicaţie le ce-am văzut pe „Arena Naţională”. Read the rest of this entry →




















Follow Me