Bonetti, ce faci din Dinamo?
noiembrie 7, 2012 in Superliga

Dario Bonetti a greșit atunci când l-a lăsat cu ochii în soare pe Ionel Dănciulescu. Fotbalul se mai joacă și cu sufletul nu numai cu picioarele!
Dario Bonetti pare mai degrabă un antrenor excentric decât un tehnician format la școala italiană. Dinamo este aproape de mijlocul plutonului Ligii 1, pe locul 7. Orice fel de proiect care vizează un club ca Dinamo nu poate avea ca răspuns o așa clasare sau, mai grav, un joc care nu convinge pe nimeni. Chiar și cu scuza întineririi lotului. Să spui după meciuri pierdute că echipa a jucat bine, că nu se poate concentra în fața formațiilor mici sau celebra frază „una grande partita” seamănă a bășcălie ieftină. Mă mir că acționarii de la Dinamo, domnii Badea, Săvulescu sau Negoiță, acceptă în continuare astfel de reacții. Cred că Dario Bonetti a ajuns la finalul poveștii din România! Read the rest of this entry →



















Follow Me