Doar unul din doi!
ianuarie 21, 2013 in Superliga

Gigi Becali s-ar mulțumi măcar cu unul dintre Alexe și Nica. La fel de bine poate să-i rateze pe amândoi!
Termenul fixat de Gigi Becali pentru transferul dinamoviștilor Marius Alexe și Constantin Nica, adică o săptămână, este încă valabil și expiră pe 28 ianuarie 2013. Cei doi, „la pachet”, pentru trei milioane de euro. O ofertă generoasă însă mă tem că discuția se rezumă la un singur jucător: Nica. Alexe a căzut în păcatul declarațiilor radicale și a spus că nu vine niciodată la Steaua. E bine ca niciodată să nu spui… niciodată dacă vrei să mănânci o pâine bună. Nica e posibil să ajungă la Steaua. De ce nu? Băiatul, modest și cu bun simț, nu a ieșit cu declarații de presă războinice. Am aflat că își dorește să joace acolo unde este plătit și unde se vrea performanță la cel mai înalt nivel. Deci, îi recomand lui Gigi Becali să-și ia gândul de la Alexe dar să negocieze pentru Nica! Read the rest of this entry →






Follow Me