CM Rusia 2018: Programul complet și rezultatele !!!

iunie 14, 2018 in CM 2018 - Rusia

Cupa Mondială la fotbal: Trofeul „Jules Rimet” (1930 – 1970) și Trofeul „FIFA World Cup”, din 1974 până în prezent!

Începe bătălia pentru Cupa Mondială 2018. De astăzi până pe 15 iulie, pe 12 stadioane din Rusia, 32 de echipe împărțite în opt grupe vor porni la drum visând cu ochii deschiși la cel mai râvnit trofeu din fotbalul mondial. Meciul de debut al mondialului găzduit de ruși este programat în această seară, Rusia – Arabia Saudită, din grupa A, de la ora 18:00 (în direct la TVR 1 și TVR HD), pe „Lujniki Stadium” din Moscova. Vom asista la 64 de meciuri, sperăm spectaculoase, iar pe 15 iulie ne vom întoarce la Moscova, tot pe stadionul „Lujniki” pentru marea finală.
Mai jos găsiți programul complet al meciurilor și transmisiunilor tv în direct. Totul pentru fotbal, totul pentru victorie!

Programul complet al CM 2018:

Joi 14 iunie
Ora 18:00 (ora României) Rusia – Arabia Saudită, Moscova („Lujniki Stadium”), Grupa A – TVR 1, TVR HD 5-0

Vineri 15 iunie
Ora 15:00 Egipt – Uruguay, Ekaterinburg („Ekaterinburg Arena”), Grupa A – TVR 1, TVR HD 0-1
Ora 18:00 Maroc – Iran, Sankt Petersburg („Gazprom Arena”), Grupa B – TVR 1, TVR HD 0-1
Ora 21:00 Portugalia – Spania, Soci (stadionul „Olimpic Fisht”), Grupa B – TVR 1, TVR HD 3-3

Sâmbătă 16 iunie
13:00 Franța – Australia, Kazan („Kazan Arena”), Grupa C – TVR 1, TVR HD 2-1
16,00 Argentina – Islanda, Moscova („Spartak Stadium”), Grupa D – TVR 1, TVR HD 1-1
19:00 Peru – Danemarca, Saransk („Mordovia Arena”), Grupa C – TVR 1, TVR HD 0-1
22:00 Croația – Nigeria, Kalingrad („Kalingrad Stadium”), Grupa D – TVR 1, TVR HD 2-0

Duminică 17 iunie
Ora 15:00 Costa Rica – Serbia, Samara („Samara Arena”), Grupa E – TVR 1, TVR HD 0-1
Ora 18:00 Germania – Mexic, Moscova („Lujniki Stadium”), Grupa F – TVR 1, TVR HD 0-1
Ora 21:00 Brazilia – Elveția, Rostov pe Don („Rostov Arena”), Grupa E – TVR 1, TVR HD 1-1

Luni 18 iunie
Ora 15:00 Suedia – Coreea de Sud, Nijni Novgorod („Nijni Novgorod Stadium”), Grupa F – TVR 1, TVR HD 1-0
Ora 18:00 Belgia – Panama, Soci (stadionul „Olimpic Fisht”), Grupa G – TVR 1, TVR HD 3-0
Ora 21:00 Tunisia – Anglia, Volgograd („Volgograd Arena”), Grupa G – TVR 1, TVR HD 1-2

Marți 19 iunie
Ora 15:00 Columbia – Japonia, Saransk („Mordovia Arena”), Grupa H – TVR 1, TVR HD 1-2
Ora 18:00 Polonia – Senegal, Moscova („Spartak Stadium”), Grupa H – TVR 1, TVR HD 1-2
Ora 21:00 Rusia – Egipt, Sankt Petresburg („Gazprom Arena”), Grupa A – TVR 1, TVR HD 3-1

Miercuri 20 iunie
Ora 15:00 Portugalia – Maroc, Moscova („Lujniki Stadium”), Grupa B – TVR 1, TVR HD 1-0
Ora 18:00 Uruguay – Arabia Saudită, Rostov pe Don („Rostov Arena”), Grupa A – TVR 1, TVR HD 1-0
Ora 21:00 Iran – Spania, Kazan („Kazan Arena”), Grupa B – TVR 1, TVR HD 0-1

Joi 21 iunie
Ora 15:00 Danemarca – Australia, Samara („Samara Arena”), Grupa C – TVR 1, TVR HD 1-1
Ora 18:00 Franța – Peru, Ekaterinburg („Ekaterinburg Arena”), Grupa C – TVR 1, TVR HD 1-0
Ora 21:00 Argentina – Croația, Nijni Novgorod („Nijni Novgorod Stadium”), Grupa D – TVR 1, TVR HD 0-3

Vineri 22 iunie
Ora 15:00 Brazilia – Costa Rica, la Sankt Petresburg („Gazprom Arena”), Grupa E – TVR 1, TVR HD 2-0
Ora 18:00 Nigeria – Islanda, Volgograd („Volgograd Arena”), Grupa D – TVR 1, TVR HD 2-0
Ora 21:00 Serbia – Elveția, Kalingrad („Kalingrad Stadium”), Grupa E – TVR 1, TVR HD 1-2

Sâmbătă 23 iunie
Ora 15:00 Belgia – Tunisia, Moscova („Spartak Stadium”), Grupa G – TVR 1, TVR HD 5-2
Ora 18:00 Coreea de Sud – Mexic, Rostov pe Don („Rostov Arena”), Grupa F – TVR 1, TVR HD 1-2
Ora 21:00 Germania – Suedia, Soci (stadionul „Olimpic Fisht”), Grupa F – TVR 1, TVR HD 2-1

Duminică 24 iunie
Ora 15:00 Anglia – Panama, Nijni Novgorod („Nijni Novgorod Stadium”), Grupa G – TVR 1, TVR HD 6-1
Ora 18:00 Japonia – Senegal, Ekaterinburg („Ekaterinburg Arena”), Grupa H – TVR 1, TVR HD 2-2
Ora 21:00 Polonia – Columbia, Kazan („Kazan Arena”), Grupa H – TVR 1, TVR HD 0-3

Luni 25 iunie
Ora 17:00 Arabia Saudită – Egipt, Volgograd („Volgograd Arena”), Grupa A – TVR 2 2-1
Ora 17:00 Uruguay – Rusia, Samara („Samara Arena”), Grupa A – TVR 1, TVR HD 3-0
Ora 21:00 Spania – Maroc, Kalingrad („Kalingrad Stadium”), Grupa B – TVR 1, TVR HD 2-2
Ora 21:00 Iran – Portugalia, Saransk („Mordovia Arena”), Grupa B – TVR 2 1-1

Marți 26 iunie
Ora 17:00 Danemarca – Franța, Moscova („Lujniki Stadium”), Grupa C – TVR 1, TVR HD 0-0
Ora 17:00 Australia – Peru, Soci (stadionul „Olimpic Fisht”), Grupa C – TVR 2 0-2
Ora 21:00 Nigeria – Argentina, Sankt Petersburg („Gazprom Arena”), Grupa D – TVR 2 1-2
Ora 21:00 Islanda – Croația, Rostov pe Don („Rostov Arena”), Grupa D – TVR 1, TVR HD 1-2

Miercuri 27 iunie
Ora 17:00 Coreea de Sud – Germania, Kazan („Kazan Arena”), Grupa F – TVR 1, TVR HD 2-0
Ora 17:00 Mexic – Suedia, Ekaterinburg („Ekaterinburg Arena”), Grupa F – TVR 2 0-3
Ora 21:00 Serbia – Brazilia, Moscova („Spartak Stadium”), Grupa E – TVR 1, TVR HD 0-2
Ora 21:00 Elveția – Costa Rica, Nijni Novgorod („Nijni Novgorod Stadium”), Grupa E – TVR 2-2

Joi 28 iunie
Ora 17:00 Japonia – Polonia, Volgograd („Volgograd Arena”), Grupa H – TVR 1, TVR HD 0-1
Ora 17:00 Senegal – Columbia, la Samara („Samara Arena”), Grupa H – TVR 2 0-1
Ora 21:00 Anglia – Belgia, Kalingrad („Kalingrad Stadium”), Grupa G – TVR 1, TVR HD 0-1
Ora 21:00 Panama – Tunisia, Saransk („Mordovia Arena”), Grupa G – TVR 2 1-2

OPTIMI DE FINALĂ

Sâmbătă 30 iunie

Ora 17:00 FranțaArgentina, Kazan („Kazan Arena”), O1 – TVR 1, TVR HD 4-3
Ora 21:00 UruguayPortugalia, Soci (stadionul „Olimpic Fisht”), O2 – TVR 1, TVR HD 2-1

Duminică 1 iulie
Ora 17:00 SpaniaRusia, Moscova („Lujniki Stadium”) O5 – TVR 1, TVR HD 3-4 (penalty-uri)
Ora 21:00 CroațiaDanemarca, Nijni Novgorod („Nijni Novgorod Stadium”), O6 – TVR 1, TVR HD 3-2 (penalty-uri)

Luni 2 iulie
Ora 17:00 BraziliaMexic, Samara („Samara Arena”) O3 – TVR 1, TVR HD 2-0
Ora 21:00 SuediaElveția, Sankt Petersburg („Gazprom Arena”), O4 – TVR 1, TVR HD 1-0

Marți 3 iulie 
Ora 17:00 Belgia – Japonia, Rostov pe Don („Rostov Arena”), O7 – TVR 1, TVR HD 3-2
Ora 21:00 ColumbiaAnglia, Moscova („Spartak Stadium”) O8 – TVR 1, TVR HD 3-4 (penalty-uri)

SFERTURI DE FINALĂ

Vineri 6 iulie
Ora 17:00 FranțaUruguay, Nijni Novgorod („Nijni Novgorod Stadium”), sfert 1 – TVR 1, TVR HD 2-0
Ora 21:00 BraziliaBelgia, Kazan („Kazan Arena”), sfert 2 – TVR 1, TVR HD 1-2

Sâmbătă 7 iulie
Ora 17:00 SuediaAnglia, Samara („Samara Arena”), sfert 3 – TVR 1, TVR HD 0-2
Ora 21:00 RusiaCroația, Soci (stadionul „Olimpic Fisht”), sfert 4 – TVR 1, TVR HD 3-4 (penalty-uri)

SEMIFINALE

Marți 10 iulie
Ora 21:00 FranțaBelgia, Sankt Petersburg („Gazprom Arena”) – TVR 1, TVR HD 1-0

Miercuri 11 iulie
Ora 21:00 AngliaCroația, Moscova („Lujniki Stadium”) – TVR 1, TVR HD 1-2 (după prelungiri)

FINALA MICĂ

Sâmbătă 14 iulie
Ora 17:00 BelgiaAnglia, Sankt Petersburg („Gazprom Arena”) – TVR 1, TVR HD 2-0

FINALA MARE

Duminică 15 iulie
Ora 18:00, FranțaCroația, Moscova („Lujniki Stadium”) – TVR 1, TVR HD 4-2